Zavolajte nám: +421 917 864 685

lemovacia lišta orac decor

Ako sa inštaluje lemovacia lišta Orac Decor?

Video návod na inštaláciu lemovacej lišty od Orac Decor

Idete na to sám? Tento video návod Vám určite pomôže pri Vašej prvej inštalácií. V prípade ďalších otázok nás kľudne môžete kontaktovať.

Príprava inštalácie lemovacej lišty Orac Decor

Povrch musí byť čistý, hladký a suchý bez prachov. Je odporúčané odstrániť tapety zo steny pred montážou dekoračných líšt.

Teplota v miestnosti musí byť od 10 do 35 stupňov Celzia, vlhkosť priestoru musí byť v rozpätí 40 až 70 percent 24 hodín pred inštaláciou.

Na lepenie líšt budete potrebovať lepidlo Decofix Pro (na lepenie líšt na stenu) a Decofix Extra (na lepenie spojov líšt).

Montáž lemovacej lišty Orac Decor

Na montáž líšt budete potrebovať nasledovné nástroje: pílu, uhlomer, vodováhu, pokosnicu a vytlačovaciu pištoľ. Ak ste profesionál odporúčame si zaobstarať Box s príslušenstvom Orac Decor.

Najprv sa spraví výmer, kde určíte umiestnenie lemovacej lišty. Pri rohoch sa s uhlomerom vymerajú presné uhly, na základe čoho bude rezaná lemovacia lišta.

Odrezané lišty sa natrú s lepidlom DecoFix Pro na vopred pripravené miesta, následne sa umiestnia na stenu. Spoje líšt sa natierajú s lepidlom DecoFix Extra.

Lišty sa pritlačia na stenu a k sebe, zostatky lepidla sa odstraňujú najprv špachtľou následne s handričkou alebo špongiou.

Skompletizovanie dokonalej lemovacej lišty

Tipy a formy tvarov vyskladaných z lemovacích líšt je skoro nekonečná. Ľahko si viete vytvoriť okienka v tvare štvorca alebo obdĺžnika na stenu. Niektoré lemovacie lišty sú dostupné aj v ohybnej verzií Flex, čo umožní ľahkú inštaláciu aj na zakrivených stenách.

S lemovacími lištami sa krásne zakončujú tapety, ktoré sa inštalujú po montáže líšt. Naša spoločnosť reprezentuje niekoľko svetových výrobcov tapiet, vzorky si môžete pozrieť na stránke inportante.sk.

Vzhľad lemovacej lišty sa dá upraviť s vodou riediteľnou farbou podľa vášho vkusu. Odporúčame dekoračné farby od talianskeho výrobcu Colorificio MP, ktoré vám vieme pripraviť na škále viac než 1000 farieb.

Rýchle dodanie

Objednávky spracujeme do 24 hodín

3 ročná záruka

Pri montovaní našimi odborníkmi

Efektívna komunikácia

rád Vám poradíme aj telefonicky!

Bezpečné platobné metódy

TrustPay / Visa / MasterCard