Zavolajte nám: +421 917 864 685

Ako sa inštaluje stropná lišta?

Video návod na inštaláciu stropnej lišty Orac Decor

Idete na to sám? Nasledujúce videá Vám určite pomôžu pri Vašej prvej inštalácií. V prípade ďalších otázok nás kľudne môžete kontaktovať.

Montáž vonkajších rohov stropnej lišty Orac Decor

Montáž vnútorných rohov stropnej lišty Orac Decor

Zakončenie stropných garnižových líšt Orac Decor

Príprava inštalácie stropnej lišty Orac Decor

Povrch musí byť čistý, hladký a suchý bez prachov. Je odporúčané odstrániť tapety zo steny pred montážou dekoračných líšt.

Teplota v miestnosti musí byť od 10 do 35 stupňov Celzia, vlhkosť priestoru musí byť v rozpätí 40 až 70 percent 24 hodín pred inštaláciou.

Na lepenie líšt budete potrebovať lepidlo Decofix Pro (na lepenie líšt na stenu) a Decofix Extra (na lepenie spojov líšt).

Montáž stropnej lišty Orac Decor

Na montáž líšt budete potrebovať nasledovné nástroje: pílu, uhlomer, vodováhu, pokosnicu a vytlačovaciu pištoľ. Ak ste profesionál odporúčame si zaobstarať Box s príslušenstvom Orac Decor.

Najprv určíte umiestnenie stropnej lišty. Pri rohoch sa s uhlomerom vymerajú presné uhly, na základe čoho bude rezaná stropná lišta.

Odrezané lišty sa natrú s lepidlom DecoFix Pro na vopred pripravené miesta, následne sa umiestnia na stenu. Spoje líšt sa natierajú s lepidlom DecoFix Extra.

Lišty sa pritlačia na stenu, strop a k sebe. Zostatky lepidla sa odstraňujú najprv špachtľou následne s handričkou alebo špongiou.

Dokonalé stropné lišty Orac Decor

Pri výbere typov stropných líšt odporúčame brať do úvahy, či potrebujete lišty na rovnú stenu, na nepriame osvetlenie, alebo na zakrytie garnižových koľajníc. Zo správnym typom stropných líšt s garnižovým profilom dosiahnete dokonale elegantný spôsob zakrytia koľajníc.

Niektoré stropné lišty sú dostupné aj v ohybnej verzií Flex, čo umožní ľahkú inštaláciu aj na zakrivených stenách.

Zo stropnými lištami sa krásne zakončujú tapety, ktoré sa inštalujú po montáže líšt. Naša spoločnosť reprezentuje niekoľko svetových výrobcov tapiet, vzorky si môžete pozrieť na stránke inportante.sk.

Vzhľad stropnej lišty sa dá upraviť s vodou riediteľnou farbou podľa vášho vkusu. Odporúčame dekoračné farby od talianskeho výrobcu Colorificio MP, ktoré vám vieme pripraviť na škále viac než 1000 farieb.

Rýchle dodanie

Objednávky spracujeme do 24 hodín

3 ročná záruka

Pri montovaní našimi odborníkmi

Efektívna komunikácia

rád Vám poradíme aj telefonicky!

Bezpečné platobné metódy

TrustPay / Visa / MasterCard