Zavolajte nám: +421 917 864 685

Trendy v interiérovom dizajne roku 2023

Nový rok, nové steny.

Ale aj nie celkom… Pretože sa ešte nechceme rozlúčiť s trendmi v interiérovom dizajne z roku 2022. Našťastie pre vás a pre nás, nemusíme. Podobne ako minulý rok, aj v roku 2023 ide o textúrované steny, udržateľné materiálové voľby a zaoblené tvary. Pozrime sa na niektoré aktualizované a nové trendy v oblasti ozdoby stien.

1. Udržateľná výroba

Udržateľnosť je všade. Udržateľná móda, udržateľné zdroje potravín, udržateľné automobily a dokonca aj udržateľné budovy. Ak ste nežili pod kameňom (čo by bola udržateľná voľba, musíme priznať), viete, že ľudia špatne zaobchádzajú s našou planétou. Je na čase to zmeniť.

Výrobcovia nábytku a dekorácií stien po celom svete skúmajú nové a udržateľnejšie spôsoby výroby ekologických výrobkov. Ale najdôležitejšie je to, že menej je viac! Éra rýchlej módy a nábytku je už dávno preč. Dnes hľadíme na kvalitné, nadčasové dizajnové kúsky, ktoré vám vydržia celý život.

Vitajte v ére zníženia, opätovného použitia a recyklácie.

V spoločnosti Orac Decor navrhujeme pre život. Udržateľné voľby sú súčasťou našej DNA a snažíme sa stať klimaticky pozitívnou firmou do roku 2050. Navyše, naše výrobky poskytujeme s doživotnou zárukou, ak sú správne nainštalované. Viac sa dozviete o našej ceste k udržateľnej budúcnosti tu . Pretože dobro pre našu planétu znamená dobro pre všetkých.

2. Oblúky a zákutia

Zaoblené tvary vstupujú do nového roka s celkom slušným bremenom z roku 2022. Samé dobré veci, samozrejme, ale zatiaľ čo rok 2022 sa viac zameriaval na mäkké tvary nábytku a dekorácií, rok 2023 bude rokom oblúkov a zákutí.

Otvorte si akúkoľvek aplikáciu sociálnych médií a nájdete tam nejaké DIY (urob si sám) oblúkové poličky, vchody, zrkadlá a podobne.

A našťastie pre vás, dokončiť tie oblúky ako profesionál nie je problém vďaka našim flexibilným dekoračným lištám. Technológia FLEX umožňuje našim lištám ohnúť sa v rôznych smeroch, takže si môžete pekne ostrihať okraje vášho oblúka. Dosiahnite požadovaný vzhľad vďaka flexibilite!

3. Neo Deco

Hovoria sa, že všetky trendy sa opakujú v cykloch, takže sme už pripravení na obrodu umeleckého štýlu Art Deco: Neo Deco.

Po predošlých smutných (COVID) rokoch sa zlatá éra Gatsbyho, plná nádeje a očakávania, javí ako vítaná zmena. Zopakovanie rýchlych dvadsiatych rokov ešte nie je v karte, ale to nás určite nezabráni oslavovať tento ikonický estetický štýl.

Takže sa pripravte na odvážne geometrické tvary, bohaté materiály a miešanie historických a futuristických prvkov.

A kto vie, možno sa dokonca dočkáme aj niektorých nových prídavkov do rodiny 3D stien Orac Decor 😉

neo deco orac decor

4. Vrstvovanie osvetlenia

Ak sa nás spýtate, osvetlenie môže zničiť alebo zlepšiť celý priestor na bývanie. Takže jedným z najlepších návrhov, ktorý vám môžeme dať, je vrstvovanie vašeho osvetlenia. Premýšľajte o integrácii svetiel na rôznych úrovniach v miestnosti.

Použite profilové svetlá na stenách na vytvorenie jemného, decentného žiarenia, ktoré môže okamžite zmeniť náladu. Umiestnite ich vodorovne, zvisle, ako zhora dole alebo zdola nahor.

Kde nie sú žiadne steny, dajte peknú, pútavú stolnú lampu alebo stojanovú lampu do popredia (chápete to?).

A čerešničkou na torte? Zrkadlá na odrážanie svetiel.

orac decor maister hires w108 c 394

5. Znovuobjavené dedičstvo

Staré sa stáva novým. Môžeme za to obviniť hipsterov. Ale vážne, zdá sa, že sa všetci držíme histórie. Čo nie je zlé. Vracajúc sa k našej filozofii redukovať, znovupoužiť a recyklovať, môžeme iba potleskať lovcovia vintage a zberateľom antikvít. Miešanie dedičstva a moderného do súčasných klasík. Vidíme trend obnovovania starých budov do ich bývalej slávy s novými, silnejšími materiálmi, navrhnutými na trvanie.

Ľudia už nekryjú svoje zdobené steny sadrokartónom. Namiesto toho odhaľujú krásu stenových panelov a rozet stropov. Nemôžeme byť hrdší.

Takže keď vám vaša stará mama niečo dá, nehodte to preč. Dajte mu novú osobnosť.

orac decor new classics
Rýchle dodanie

Objednávky spracujeme do 24 hodín

3 ročná záruka

Pri montovaní našimi odborníkmi

Efektívna komunikácia

rád Vám poradíme aj telefonicky!

Bezpečné platobné metódy

TrustPay / Visa / MasterCard